1148 Budapest, Nagy Lajos Király Útja 21/A. Fsz.2
Kozma És Fáy Ügyvédi Iroda térkép
Kozma És Fáy Ügyvédi Iroda
Telefon: (1) 221-7654
Weboldal (drkozmapeter.hu)
Email cím: [javascript protected email address]
Ügyvédi irodánk 1991-óta foglalkozik közlekedési, kártérítési és biztosítási ügyekkel, illetve társasági-,cégjogi és munkajogi problémákkal. Ügyfélkörünk elsősorban közlekedési balesetekben érintett (eljárás alá vont, károsodott) vagy más módon kárt szenvedett magánszemélyekből valamint az autójavító iparban tevékenykedő kis- és középvállalkozásokból áll. Képviseletüket a biztosítókkal folytatott peren kívüli tárgyalásoknál, bírósági peres vagy szabálysértési ügyekben látjuk el, szükség esetén igazságügyi (műszaki, gépjármű, építész, orvos stb.) szakértő közreműködésével. Irodánk másik fő profilja a velünk szerződésben álló kis-, és középvállalkozások társasági és cégjogi képviselete, az alapítástól kezdődően a működés során felmerülő valamennyi munka-, és társadalombiztosítási jogi problémák megoldásáig. Munkánkat az ügyvédi iroda korszerű technikai és számítógépes felszereltsége, valamint több ezer darabos ítélettára segíti.
Szolgáltatás kategóriái
Ügyvéd / Ügyvédi Iroda / Közjegyző
Hasonló szolgáltatások
Főoldal Tevékenység Munkatársak Dr. Kozma Péter Dr. Fáy Judit Dr. Varga Roland Hasznos Teaor Jegybanki alapkamat Földhivatal Jogi hírek APEH honlapja Magyar Nemzeti Bank Kamatkalkulátor Aktuális hírek Kapcsolat
Üdvözöljük irodánk weboldalán!
/h3> Örömmel köszöntjük a Kozma és Fáy Ügyvédi Iroda, Budapest egyik legrégebbi kártérítéssel foglalkozó ügyvédi irodájának honlapján! Bízunk abban, hogy hamarosan személyesen is találkozhatunk Önnel, addig is szeretnénk, ha ezen a módon is megismerné ügyvédi irodánkat, tevékenységünket és segíteni abban, hogy megtaláljon bennünket.
Ügyvédi irodánk 1991-óta foglalkozik közlekedési, kártérítési és biztosítási ügyekkel, illetve társasági-,cégjogi és munkajogi problémákkal. Ügyfélkörünk elsősorban közlekedési balesetekben érintett (eljárás alá vont, károsodott) vagy más módon kárt szenvedett magánszemélyekből valamint az autójavító iparban tevékenykedő kis- és középvállalkozásokból áll. Képviseletüket a biztosítókkal folytatott peren kívüli tárgyalásoknál, bírósági peres vagy szabálysértési ügyekben látjuk el, szükség esetén igazságügyi (műszaki, gépjármű, építész, orvos stb.) szakértő közreműködésével. Irodánk másik fő profilja a velünk szerződésben álló kis-, és középvállalkozások társasági és cégjogi képviselete, az alapítástól kezdődően a működés során felmerülő valamennyi munka-, és társadalombiztosítási jogi problémák megoldásáig. ; Munkánkat az ügyvédi iroda korszerű technikai és számítógépes felszereltsége, valamint több ezer darabos ítélettára segíti.
Honlapunk tartalmának kialakításánál figyelemmel voltunk a Magyar Ügyvédi Kamara Elnökségének az ügyvédi honlap tartalmáról szóló 2/2001. (IX.3.) számú állásfoglalására, ezért ha az itt találhatóakon túl további információra lenne szüksége, kérjük keresse meg titkárságunkat, ahol minden kérdésére igyekszünk válaszolni (kapcsolat menüpont).
Az alábbiakban ügyvédi irodánk fő profilját, a kártérítési jogot ismertetjük meg kedves Látogatóinkkal:
A kártérítés általános szabályai:
Ptk. 339.§ (1) Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható.
A polgári jogi kártérítési felelősségnek négy egymással összefüggő, de megkülönböztethető eleme van: a.) jogellenesség, b.) felróhatóság, c.) kár, végül d.) okozati összefüggés a felróható kötelességszegés és a kár között.
A törvény csak általános szabályt állapít meg, a fő elemek meghatározásával. Ennek megfelelően a kártérítési felelősségi jogban nagy jelentősége van a bírói gyakorlatnak.
Kártérítési szabályok veszélyes üzemi felelősség (pl. gépi meghajtású közlekedési eszközök) esetében:
Ptk.345.§ (1) Aki fokozott veszéllyel járó tevékenységet folytat, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a kárt olyan elháríthatatlan ok idézte elő, amely a fokozott veszéllyel járó tevékenység körén kívül esik. Ezeket a szabályokat kell alkalmazni arra is, aki az emberi környezetet veszélyeztető tevékenységével másnak kárt okoz.
(2) Nem kell megtéríteni a kárt annyiban, amennyiben a károsult felróható magatartásából származott.
(3) A felelősség kizárása vagy korlátozása semmis; ez a tilalom a dologban okozott károkra nem vonatkozik.
(4) A kártérítési követelés három év alatt elévül.
A biztosító felelőssége:
A modern kártérítési jog egyik jellemző szereplője a biztosító, aki a biztosítottat mentesíti annak a kárnak a megtérítése alól, amelyet ő okozott és amelynek megtérítéséért a jogszabály szerint felelősséggel tartozik. A felelősségbiztosítás esetén nem a biztosított a károsult, hanem egy harmadik személy, akinek a biztosított okozott kárt. A biztosító a szerződésben meghatározottak szerint köteles a biztosított helyett helytállni. A károsult és a biztosító között nincs közvetlen jogviszony, azonban a károsult a gépjármű felelősségbiztosítása alapján a biztosítót közvetlenül is perelheti.
A kártérítési felelősség módja, a kártérítés mértéke:
Ptk.355.§ (1) A kárért felelős személy köteles az eredeti állapotot helyreállítani, ha pedig az nem lehetséges, vagy a károsult a helyreállítást alapos okból nem kívánja, köteles a kárt megtéríteni.
(2) A kárt pénzben kell megtéríteni, kivéve, ha a körülmények a kár természetben való megtérítését indokolják. A kár természetben való megtérítése különösen akkor lehet indokolt, ha a kártérítés tárgyát a károkozó maga is termeli, vagy az egyébként rendelkezésére áll.
(4) Kártérítés címén a károkozó körülmény folytán a károsult vagyonában beállott értékcsökkenést és az elmaradt vagyoni előnyt, továbbá azt a kárpótlást vagy költséget kell megtéríteni, amely a károsultat ért vagyoni és nem vagyoni hátrány csökkentéséhez vagy kiküszöböléséhez szükséges.
A kártérítés esedékessége:
Ptk.360.§ (1) A kártérítés a károsodás bekövetkeztekor nyomban esedékes.
;
;