Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
1078 Budapest , István U. 6.

Vasutas Segélyező Egyesület térkép

Vasutas Segélyező Egyesület


Telefon: 1/342-5109

  

Weboldal (vase.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




Az ügyvezetés a tagság szociális helyzetét mindenkor nagy figyelemmel kíséri, példa erre az utóbbi években bekövetkezett ár-és belvízkárokat szenvedett tagok kiemelt összegű, rendkívüli segélyben való részesítése.


Szolgáltatás kategóriái

Egyéb  

Hasonló szolgáltatások

2012. május 26.,
szombat - Fülöp napja

Vasutas Segélyező Egyesület
Budapest, VII. István utca 6.
Telefon/Fax:
+36-1-342-5108, +36-1-342-5109,
vasútüzemi: 01/22-80
E-mail:
[email protected] , [email protected]
VASE adószám: 19001391-2-42

Ügyfélfogadási idő:
hétfő, kedd, szerda, csütörtök 8-15 óráig, péntek 8-12 óráig.

Majerik Hotel*** - Hévíz
8380 Hévíz, Kölcsey Ferenc utca 6.
+36-83-341-178
www.majerikhotel.hu

Üdülő - Balatonkeresztúr
Szállás foglalás, időpont egyeztetés egyesületünk székházában:
Budapest, VII. István utca 6. Telefon: +36-1-342-5109

VASE 1%
Kérjük, személyi jövedelem adója 1%-ával támogassa Egyesületünket, hogy még több rászorulón segíthessünk!
A kedvezményezett neve:
Vasutas Segélyező Egyesület
A kedvezményezett adószáma: 19001391-2-42

Az 1867-es kiegyezés utáni gazdasági fellendülést követte a magyarországi vasúthálózat kiépítése, s ez a közlekedés forradalmasítását eredményezte. Ebben az időben jóléti intézmény nem volt. A hihetetlen alacsony bérért dolgozó vasutasok elhatározták, hogy önsegélyező egyesületet létesítenek. A kor társadalmi és politikai viszonyai követelték a vasutas egyesületek, segélyszövetkezetek és segélypénztárak mielőbbi megalakulását. Az 1875-76-os évben létre jöttek az első vasutas egyesületek.
Egyesületünket 1876-ban Majerik János vizsgáló főkalauz és Janik Béla állomásfőnök alapította Magyar Államvasutiak Takarék és Segélyszövetkezete néven. Az egyesületi tagság első elnökének Janik Bélát, ügyvezető igazgatójának Majerik Jánost választotta. Szervezetünk 1952 januárjában egyesült a Vasutasok Családgondozó Országos Egyesületével, és felvette a Vasutas Biztosító Egyesület nevet. A biztosítási törvény előírásai alapján 1997-ben Vasutas Segélyező Egyesületre változtatta nevét.
Az egyesület székháza Budapest, VII. kerület István utca 6. szám alatt található, itt működik a központi adminisztráció. Az egyesület megalakulása és működése az emberi segíteni akarás és a közösségben rejlő erő megnyilvánulásának élő példája. A lelkes alapítók, a kis fizetésű vasutasok megsegítését tűzték ki célul. A vasutasok korán felismerték azt az erőt, amely az egyesülésben rejlik, így taglétszáma egyre emelkedett, és az egyesület évről-évre bővíthette szolgáltatásait. Ennek keretében a kölcsönök nyújtása, és a halál esetére szóló biztosításon kívül egyre több szociális segélyt és szolgáltatást vezetett be. A szociális összefogás, a társadalmi segíteni akarás és a dolgozók önkéntes összefogásának eszméje napjainkban is elsőrendű feladata egyesületünknek. Az egyesület alapszabálya kezdettől – a szociális gondoskodás eszméjének érvényre juttatásával - a tagok és családtagjaik megsegítését írja elő meghatározott segélyek és szolgáltatások útján csekély tagdíj ellenében. Ennek pénzügyi fedezetét képezi a tagdíj, és a költségvetésben feltüntetett egyéb bevétel. Itt kell megjegyeznünk, hogy a jelenlegi nehéz gazdasági helyzet arra készteti egyesületünket, hogy a tagdíjbevétel mellett vállalkozási tevékenységet folytasson. A bevételek növelése a tagság részére nyújtandó szociális segélyek és szolgáltatások magasabb színvonalát biztosítja.
1960-ig csak vasutas dolgozó és családtagja létesíthetett tagságot, azonban a változó világ lehetőséget nyújtott arra, hogy minden magyar állampolgár életkorától függetlenül tagja lehessen közösségünknek. A segélyezés rendkívül széleskörű, a tagság minden korosztályát felöleli. A házassági-, gyermekszületési-, betegségi-, kórházi-, műtéti-, rendkívüli-, nyugdíjazási segélyeket; tanszer-, temetési-, házastársi temetési hozzájárulást tudunk biztosítani. Ezeken kívül díjmentes gyermeküdültetést, kedvezményes üdülési lehetőséget nyújtunk hévízi gyógyüdülőnkben hosszú tagsági idő, 35-40-45 és 50 év esetén 7 napos díjmentes üdülést, valamint díjmentes jogi tanácsadással állunk tagjaink rendelkezésére.
Az ügyvezetés a tagság szociális helyzetét mindenkor nagy figyelemmel kíséri, példa erre az utóbbi években bekövetkezett ár-és belvízkárokat szenvedett tagok kiemelt összegű, rendkívüli segélyben való részesítése.
Egyesületünk 1979-ben megnyitotta Hévíz főterénél a gyógytó szomszédságában, Hévíz, Kölcsey Ferenc utca 6. szám alatt lévő háromszintes, 108 férőhelyes gyógyüdülőjét, mely három csillagos hotelnek megfelelő színvonalú összkomfortos üdülő. Vendégeinket egy-vagy kétágyas pótágyazható, fürdőszobás, balkonos, hűtőszekrénnyel, színes televízióval, telefonnal és vezeték nélküli internettel ellátott szobákban illetve apartmanokban helyezzük el. A kényelmes, tágas szobákban minden megtalálható, ami egy pihentető üdüléshez szükséges. Üdülőnkben különféle gyógy-és kulturális szolgáltatásokat nyújtunk vendégeink részére. Fakultatív programok keretében bel-és külföldi túrák, kirándulások tehetik emlékezetessé az üdülést.
A régi hévízi épületünk – az úgynevezett „B” épület (Hévíz, Erzsébet királyné utca 9.) – 2001-ben került teljes felújításra, korszerűsítésre, melyet szintén apartmanok kialakításával 2001 őszétől vehetnek igénybe vendégeink. A beutaltak igényük szerint kérhetnek teljes ellátást, mely háromszori étkezést tartalmaz háromféle menüválasztékból, vagy félpanziós ellátást. A Vasutas Segélyező Egyesület hévízi Majerik Hotelje egyszerre elegáns hotel valamint színvonalas gyógyszálló, ahol pihenve gyógyulhatnak, gyógyulva pihenhetnek tagjaink.
Az egyesület független, önálló, s mindenkor önerőből gazdálkodott, soha sehonnan semmilyen pénzügyi támogatást nem kapott. Az elért eredményeket saját gazdálkodásának köszönheti.
Egyesületünk 2006-ban ünnepelte 130 éves fennállását. Az eddigi gyakorlatnak megfelelően a jövőben is folytatni kívánjuk az alapítók által megfogalmazott célkitűzéseket, melyek ma is aktuálisak.

© 2010 Vasutas Segélyező Egyesület
Minden jog fenntartva!

Az oldalt a Wedoo.hu tartalomkezelő rendszere működteti
VALID XML - VALID CSS - Jumpage Webstatisztika

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika