Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
1181 Budapest Wlassics Gyula Utca 58

Lőrinczi Állatorvosi Rendelő És Kutyakometika térkép

Lőrinczi Állatorvosi Rendelő És Kutyakometika


Telefon: (30) 534 5914

  

Weboldal (kisallatdoki.hu)




orvos, állatgyógyszertár, macskakozmetika, macska, cicakozmetika, 18 kerület, xviii kerület, kisállat, kutya, állategészségügy, kutyakozmetika, állatorvos, állatpatika


Szolgáltatás kategóriái

orvos  kutya  macska  állatorvos  kisállat  állategészségügy  állatpatika  kutyakozmetika  állatgyógyszertár  macskakozmetika  cicakozmetika  18 kerület  xviii kerület  

Hasonló szolgáltatások

Lőrinci Állatorvosi Rendelő

Dr. Lévai Péter állatorvos



Szolgáltatásaink:

Budapest 18. kerületében található rendelőnk és állatorvos kollegáink az alábbi szolgáltatásokat biztosítják kedvencének akár várakozás és sorbanállás nélkül is az előzetes időpont egyeztetésnek köszönhetően:
egészségmegőrzés ; Belgyógyászat, Bőrgyógyászat, allergológia Sebészet Szemészet Onkológia Aneszteziológia Szülészet Fogászat Kiszállás, betegszállítás, kórházi bentlakás Mikrocsip behelyezés, útlevél kiállítás Vadászgörények állatorvosi ellátása Agresszív, vagy félelem miatt kezelhetetlen ; állatok ellátása Egyéb szolgáltatások Macska- és kutyakozmetika

(új szolgáltatás!) Állatorvos kollegáink és a rendelő: Budapesten a 18. kerület Wlassics Gyula u. 58. szám alatt már több évtizede folyik állatorvosi tevékenység. A rendelő mai épületét Dr. Magyar Zoltán állatorvos építtette 2000-ben. 2008-ban kisebb átalakítást végeztünk, melynek köszönhetően már 3 helyiségben tudunk egy időben betegeket fogadni, valamint egy jól felszerelt műtő és egy röntgen helyiség is a betegellátás szolgálatában áll.
További részletek...

: ; ;
Kérdés:
8 hónapos basset hound kan kutyám kb.két hete nagyon sántít a bal mellső lábára, ami duzzadtabb is és kicsit. Az a lába kifelé fordul (fajtája szerint is a lábai tacskószerűek, de ez a lába még jobban kifelé dől). Mióta elhoztuk a tenyésztőtől teljes értékű tápot kap, minden szükséges oltást megkapott.
Mi lehet a sántítás oka?Mi a teendő? Valami plusz vitaminra lenne szüksége?
;
Állatorvos:
Egy 8 hónapos kutya sántításának a hátterében sokféle betegség állhat. Ezek között van olyan, amit kinőhet, de olyan is amit csak műtéttel lehet korrigálni. A pontos diagnózishoz egy ortopédiával foglalkozó állatorvosi rendelőben végzett kivizsgálás szükséges, lehetőleg minél hamarabb, mert néhány betegség esetében a várakozás maradandó károsodáshoz vezethet.
Dr. Lévai Péte
; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;
;

Kérdés:
Nőstény macskánk tavaly áprilisban szült, aztán júniusban kapott egy fogamzásgátló injekciót, amivel sikerült kihúznunk a nyarat további cicaáldás nélkül. A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig lehet ezt a módszert büntetlenül (azaz egészségkárosodás nélkül) alkalmazni a macskánál? Egy alomnyi kismacskának találunk mindig gazdát a nyáron, de két-három fészekalja cicust elég nehéz elhelyezni.

Az állatoknak adható fogamzásgátló készítmények sokkal veszélyesebbek, mint amiket az emberek használnak. Akár egyszeri használatuk esetén is komoly mellékhatások lehetnek. Ezek közül leggyakoribb a gennyes méhgyulladás, de növelik az emlődaganat kialakulásának esélyét is.Minél többször/tovább alkalmazzuk őket, a mellékhatás kialakulása annál valószínűbb. Ezen komoly lehetséges mellékhatások miatt,személy szerint, nem javaslom használatukat. A műtéti ivartalanítás sokkal veszélytelenebb, és végleges megoldást biztosít.
Dr. Lévai Péte
; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;
Kérdés:
Kutyámnak alacsony a könnytermelése, azt olvastam ez műthető. Igaz ez? Tud a doktor úr olyan állatorvost Budapesten, ahol csinálnak ilyen műtétet?
Állatorvos: Az alacsony könnytermelés, vagy száraz szem betegség gyógykezelése alapvetően nem műtéti!!! Gyógyszeres kezeléssel az esetek döntő részében szép eredményeket lehet elérni. Jelentkezzen be szemészeti vizsgálatra a rendelőnkbe, vagy ha mi messze vagyunk lakhelyétől, keressen fel egy állatorvos szemészt , aki vizsgálat után tájékoztatni fogja a lehetőségekről.
Dr. Lévai Péte
_______________________________________
Kérdés:
Tisztelt Doktor Úr!
Van egy 11 hónapos mopszom. Most már 3 hónapja járom vele az állatorvost kisebb- nagyobb sikerrel, de inkább kisebbel. A tesztek (kaparás, szőr-, bőrminta, vérvétel) alapján megállapították, hogy staphylococcus baktérium támadta meg, persze ez már egy másodlagos fertőzés, mert először a szőrtüsző atkát diagnosztizálták. Kapott antibiotikumokat, samponnal mosom hetente kétszer, betadinos oldattal kezeltem stb., tehát már rengeteg lehetőséget kipróbáltam, és rengeteg pénzt ráköltöttem. Egy- két hétig javulást mutat, elkezd nőni a szőre (mert persze rengeteg kihullott), aztán újra megjelennek a sárgás-fehér pattanásos kelések, általában ott, ahol még szép hosszú a szőre. Most ott tarunk, h nem reagál már az antibiotikumra sem. Eléggé lefogyott, de azért még játékos. Kicsit már kezdem unni, hogy folyamatosan csak tesztelgetjük, és kísérletezünk, és nincs eredmény. Van esély, hogy teljesen felgyógyul ebből a betegségből? Mindent megtennék értek, de nem minden ember pénztárcája bírja a drágábbnál drágább gyógyszerek vásárlását, főleg ha nem lát eredményt. Kérem adjon tanácsot. Előre is köszönöm!
Állatorvos: Valószínűleg az elsődleges probléma a szőrtüszőatka elszaporodása lehet a kutyus bőrében. Ezt gyakran az okozza, hogy a bőrnek gyenge az immunrendszere, és nem tud védekezni ellenük. Erre másodlagosan különböző kórokozók, gombás, baktériumos fertőzések telepedhetnek meg. Az atkákat egyszerre többféle gyógyszerrel kell irtani, a kutya immunrendszerét pedig megpróbálni erősíteni immunerősítő készítményekkel. Eközben a megtelepedő másodlagos fertőzéseket, a rendszeres időközönként végzett bőrkaparék vizsgálat eredménye alapján lehet sikeresen kezelni.
Az esetek nagyobb részében kezelni lehet a betegséget, de sajnos előfordul az is, hogy a kutya immunrendszere annyira gyenge, hogy végül nem tudjuk meggyógyítani.
Dr. Lévai Péte
; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;
Kérdés:

Van két lakásban tartott macskám, egy, kétéves brit ivartalanított , és egy egyéves sziámi keverék, akiket pórázzal ki szoktam vinni sétáltatni, ők ezt nagyon élvezik, szeretnek sétálni, nem is húznak jönnek szépen, de amikor meglátják az emberek, hogy macskákat sétáltatok, megszólítanak, hogy a macska nem kutya, és hogy megőrülnek a póráztól, hiába magyarázom nekik, hogy ők szeretnek sétálni, ez emberek ezt nem értik meg. Ön mit gondol erről? Lehet őket sétáltatni? Ez lenne az egyik problémám. A másik a sziámi keverékkel kapcsolatos. Nem tudom, hogy most a fajtájából adódik-e de szerintem túlságosan sovány és kicsi is, a másik kétszer, háromszor akkora mint ő. Férgesnek nem férges, mert kapott féreghajtót, és éves oltásokat is. Amire én még gondoltam az a veseelégtelenség, de azt is kizártam, mivel nem is iszik sokat, és nem is pisil sokat. Látszólag teljesen egészséges, játszik, eszik, stb, de valami csak nincs rendben vele. Várom mielőbbi válaszát. Mellékeltem két képet, az elsőn a brit, a másikon a sziámi látható.

Állatorvos : Ha a cicák élvezik a sétákat, nyugodtan lehet őket sétáltatni, függetlenül attól, hogy az utcán közlekedő emberek mit gondolnak. Arra kell figyelni, hogy csak olyan helyre szabad őket vinni, ahol biztosan kizárható, hogy egy szabadon sétáló kutya megtámadja őket, mert kutyatámadás esetén nem biztos, hogy meg tud védelmezni egyszerre két macskát.
A "sovány" cicával kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy vigye el állatorvoshoz, aki először is megállapítja, hogy valójában kórosan sovány-e.
Ha igen, egy alapos kivizsgálásra lesz szükség, mert soványságot nagyon sokféle betegség okozhat
Dr. Lévai Péte
___________________________________________________________
Kérdés:
14. éves boxer (fehér), egyre gyakrabban köhög kb.egy hete puffadt a hasa. Az étvágya, emésztése, vizelete rendben van. A köhögéssel kapcsolatban gondolom a szíve már nem a régi, de a hasa nagyon aggaszt.
Állatorvos: A köhögés, és a megnövekedett hasterime jelenthet komoly szívbetegséget (szívtágulatot), melyre egyébként a boxer hajlamos is.

Javaslom minél hamarabb felkeresni egy kardiológiával foglalkozó állatorvosi rendelőt, ahol röntgen illetve ultrahang vizsgálattal kideríthetik a probléma okát.

Kutyámnak nyirok daganata van. Nagyon szeretném ha meggyógyúlna. Tud rajta segíteni? Állatorvos:

A nyirok-daganatnak többféle formája ;létezik. Először meg kellene pontosan határozni a szövettani ;típusát, majd állapotfelméréssel az elterjedésének mértékét a szervezetben. Ez után lehetne dönteni a választandó terápiáról. A nyikokrendszer daganatai sokszor jól reagálnak kemoterápiára , az javaslom minnél hamarabb keressen meg a rendelőben!

Üdvözlöm. A westie kutyámnak elég komoly bőrproblémája van. Körü-lbelül másfél hónapja kihulott a hátán néhány ponton a szőre. A bőre vérvörös lett és érdekes ;szaga van. A lábán meg piros színű dudorok alakultak ki ami folyton rág, a hátát is folyamatosan vakarja,rágja. Elvittük az állatorvoshoz,felírta a Nizoral tablettát amit azóta is adagolunk neki. De semmi változást nem tapasztalok,sőt egyre rosszabbul néz ki a háta. Mit tanácsol,mit tegyet? Válaszát köszönöm. Egy aggódó gazdi Állatorvos:

Az elmondott bőrproblémának több oka lehet, talán a legvalószínűbb az allergiás bőrgyulladás . Bőrgyógyászathoz értő állatorvost, állatorvosi rendelőt kell felkeresnie, ahol diagnosztizálni, gyógyítani tudják kedvence bőrbetegségét.
Dr. Lévai Péter

Van egy 8 éves tacskó keverék szuka kutyám. Soha nem volt semmi baja, de most olyan mintha lelassult volna, rosszabbul is eszik és néha bepisil, amit korábban soha nem csinált. Ez lehet betegség tünete? ; Állatorvos:

A bepisilés gyakran visszavezethető arra, hogy megnő a kutya vízfogyasztása. Ennek számos oka lehet. Nem ivartalanított szukáknál mindenképp gondolni kell egy esetleges méhgyulladásra, mely gyakran együtt jár az általános állapot romlásával (kedvetlenség, étvágytalanság, fogyás stb.), de más belgyógyászati probléma is okozhat hasonló tüneteket. Azt javaslom, hogy mielőbb vigye el állatorvoshoz a kutyát! Lehet, hogy a pontos diagnózishoz szükség lesz kiegészítő vizsgálatokra, mint pl. vérvétel, vizeletvizsgálat, hasi ultrahang. Az ultrahang vizsgálat során a szervek alakbeli elváltozásait térképezhetjük fel és sok esetben azonnali diagnózishoz jutunk, a vér és vizeletvizsgálat pedig a szervek működésbeli rendelleneségeire mutathat rá.

Érdeklődnék, hogy mi okozhatja a bajt, ugyanis van egy pekingi, 3éves kan kutyám, akinek a fülével van a baj, mert folyamatosan vakarja.

A füljáratát kitisztítottam, enyhén barnás, -szerintem- fűlzsírhoz hasonló anyag jött ki belőle, de nem levedzik és nincs benne szemmel láthatóan semmi.

Már öbször voltam állatorvosoknál vele, de ezidáig Oti-Clean (fültisztító folyadék) és Garasone (szem és fülcsepp) ;folyadékokat csepegtettem bele az Ö javaslatukra. Az utóbbi készítmény használatakor néhány napos enyhülés tapasztalható, de ez csak ideiglenes volt eddig, mindig újra vakarni kezdi.

Ha az egész fülét mozgatom, halk kattogást lehet észlelni.

Az állatorvosok atkára tippeltek, de megvizsgálás nélkül kezelték ezidáig.

Kérem legyen szives válaszolni, hogy Ön szerint mi okozhatja a bajt?

Várom megtisztelő válaszát! Állatorvos:

Az idült fülgyulladásnak számtalan alap oka lehet (pl a kutya allergiás ), és lehet számtalan következménye is (pl középfül gyulladás, antibiotikum rezisztencia stb), melyek megléte esetén, a probléma egy "egyszerű" fülcseppes kezelésre nem oldódik meg. Valószínűleg az Ön kutyájánál is ezek (legalább) egyikének megléte ; miatt nem hat a kezelés.
A probléma megoldásához egy alapos kivizsgálásra, és összetett kezelésre lenne szükség.
Tisztelettel
Dr. Lévai Péter

13 éves bulldog kutyámnak szürke a szeme, és nem lát jól. Mi lehet a baja a szemének? El kell vinnem szemészetre?

A szem szürkeségét, és látásproblémát többféle szembetegség okozhat. Valószínűleg vagy a szaruhártya homályáról, vagy a szemlencse homályáról van szó kutyája esetében (pl szürkehályog , zöldhályog ).

A pontos ok felderítéséhez állatorvos szemész vizsgálatára van szükség.

Ha rendelőnkben kér időpontot szemészeti vizsgálatra , pár napon belül biztosan fogadni tudjuk.

Mikor lehet ultrahanggal megmondani, hogy vemhesült-e a kutyám? Arra is kíváncsiak vagyunk, hogy hány kölyökre számítsunk! Állatorvos:

Ultrahanggal a leghamarabb a 10. napon mutatható ki a vehem, azonban, mivel a fedeztetés és a termékenyülés közt akár napok is eltelhetnek, célszerű a 18-20. nap után vizsgálni a szukát. A magzatok számát csak becsülni lehet az ultrahangvizsgálat során, mivel ;ugyanaz az embrió több síkban is bekerülhet az ultrahangnyaláb útjába. Kisebb alomszám esetén könnyebb megbecsülni a pontos számot.

Kutyámnak emlő rákja van. Az orvos azt mondta ;le kell ;műteni a daganatot. Nincs más megoldás? Műtét nélkül meghalhat?

Ha tényleg daganattal állunk szemben, a műtétet elkerülni nem lehet.

Az emlődaganat szuka kutyák gyakori betegsége. Sokféle változata van, alapvetően van jó- és rosszindulatú daganat. Már műtét előtt érdemes tájékozódni a daganat típusáról, mert befolyásolhatja a műtéti technikát. Ezt egy egyszerű citológiai vizsgálattal megtehetjük, ahol egy tű segítségével néhány sejtet veszünk ki a daganatból.

Ha a daganat rosszindulatú, egyéb vizsgálatokra is szükség lehet (pl. mellkas röntgen) az esetleges áttétek felderítésére. Ha a vizsgálatok, vagy a műtét utáni végzett szövettan alapján áttétképződés felmerül, egyéb kezelésre is szükség lehet (pl kemoterápia ).

Az időben észlelt és megfelelően kezelt emlődaganat általában gyógyítható.

Tisztelt Doktor! Kifakult a kutyámnak az orra. Vajon mitől? Az eb 3 éves angol szetter, kan. Állatorvos:

Egy bőr vagy nyálkahártya területen a pigment elvesztése lehet teljesen ártalmatlan jelenség, ami csak esztétikai probléma, kezelést nem igényel, DE lehet többféle betegség tünete is. Ilyen betegségek lehetnek pl.: idült gyulladás, autoimmun bőrbetegség, vagy akár daganatos elváltozás is. A súlyosabb problémák kizárására érdemes felkeresnie egy bőrgyógyász állatorvost.

Vecsésen lakom, ez Budapesttől kb 30km-re van. Nagyon sok a kullancs a környékünkön, akármilyen szert teszek a kutyára, mindig találok kullancsot benne. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e kullancs ellen oltani a kutyákat? Állatorvos:

Kullancs ellen oltás nem létezik, de több, kullancs által terjesztett betegség ellen azonban igen. Az egyik ilyen betegség a Lyme-kór, ami ellen már sok éve létezik védőoltás. Az a Lyme-kór ellen első évben kétszer kell oltani a kutyát, azt követően évente ismételni. A másik betegség a "rettegett" babesia, ami ellen már szintén létezik védőoltás. Itt is első alkalommal két oltásra van szükség, majd babesia ellen fél évente kell a vakcinát ismételni.

Kan kutyám fekhelyén néhány vércseppet láttam. Úgy tűnik a peniséből csöpög a vér néha, de a vizelete tisztának tűnik, kullancs ellen pedig védjük. Mi okozhatja ezt? Állatorvos:

Számos probléma okozhat ilyen tüneteket, pl. a prostata, a húgyhólyag, illetve a tasak megbetegedései. A hasi szervek vizsgálatára az ultrahang a leggyakrabban alkalmazott diagnosztikai módszer. A fenti tünetek hátterében kedvező kórjóslatú folyamat éppúgy állhat, mint egy súlyosabb betegség, ezért mielőbbi kivizsgálást javaslunk.

6 hónapos vizslánk könnymirigye előesett. Budapesten járunk a 18. kerületben egy állatorvosi rendelőbe, ahol nem tudták vállalni a kutya műtétjét. Azt mondták náluk nem dolgozik állatorvos szemész .Önök elvállalnak? Egyáltalán feltétlen szükség van a műtétre? Állatorvos:

A harmadik szemhély mirigyének előesése ;általában tényleg csak műtéttel gyógykezelhető. Egy rövid idejű antibiotikumos és gyulladásgyökkentő szemcsepp kúrát meg lehet próbálni, az esetek kis százalékában, ha gyulladás, vagy fertőzés következtében alakul

Budapesten, egy lakótelepi lakásban tartjuk a macskánkat, ivartalanított kandúr. Régebb óta van olyan problémája, hogy nagyon gyakran pisil, de a múlt héten teljesen elzáródott a húgyhólyagja, egyáltalán nem tudott pisilni. Az állatorvos azt mondta, hogy húgyköves , és ha még egyszer elzáródik, meg kell műteni. Hogyan tudnám elkerülni ezt a műtétet? Állatorvos:

A macska húgykövesség hátterében általában a húgyhólyag steril gyulladása áll. Jellemzően lakásban tartott macskákban alakul ki, és a mozgásszegény, ingerszegény környezet okozta stresszt teszik felelőssé a betegség kialakulásáért. Egy kivizsgálás után lehetne biztosan tudni, hogy az Ön macskájának is ez a betegsége van-e. Ha igen, többféle kezelés, diétás táp, gyógyszer stb. áll a rendelkezésünkre, amivel nagymértékben csökkenteni tudjuk a újbóli kialakulás esélyét.

Van egy 5 éves fiú vadászgörényem, és tavaly kicsit kopaszodott, majd télen visszanőtt a szőre. Tavasz óta megint kopaszodik, és idén már nem nőtt vissza. Tudom, hogy vizsgálatok nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja, csak azt szeretném kérdezni, hogy Önök foglalkoznak-e görények gyógyításával, vagy tudnának-e ajánlani görény állatorvost Budapesten?

A tünetek alapján több betegség felmerülhet, mégis a legvalószínűbbnek a mellékvese megbetegedése, fokozott hormontermelése ;tűnik. Természetesen vadászgörényekkel is foglalkozunk, hozza el görényét, és megpróbálunk megoldást találni a problémára.

Hosszú hétvége
;
tovább...
Bankkártyás Fizetési Lehetőség



Bankkártyás, hitelkártyás fizetési lehetőség!!! tovább...
h3>Korábbi hírek

Bár fentebb csak az utolsó pár, legfrissebb hírünk olvasható, a régebbieket is elérheti e linkre kattintva !
h3>Hasznos tudnivalók - A macska és kutya szemészet leggyakoribb betegségei

(Új!)
- Bőrgyógyászati megbetegedések kutya, macska betegekben

(Új!)
- Vadászgörény mellékvese megnagyobbodása, daganata

(Új!)
- Álvemhesség
- Fogamzásgátlás
- Fogkő
- Fülgyulladás
- Gyakorlati tanácsok kezdő kutyatartóknak
- Húgykövesség macskában
- Kedvenceink táplálása
- Kullancs
- Kutya allergia
- Macska kutya daganat
- Macska kutya ultrahang
- Mikrochip, útlevél
- Nyári veszélyek
- Otthon is ápoltan - kutya és macska kozmetikai tanácsok

Dr. Lévai Péter Budapesti Állatorvosi Rendelője
1181 Budapest Wlassics Gyula u. 58
Telefon/Fax/Rögzítő: 290-44-10
Mobil: 06-30/534-59-14
[email protected]

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika