Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
4030 Debrecen, Mikepércsi Út 65. Fsz. 4.

Magyar Terápiás És Segítőkutyás Szövetség Egyesület térkép

Magyar Terápiás És Segítőkutyás Szövetség Egyesület


Telefon: +36 30 307-8714

  

Weboldal (matesze.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




A Magyar Terápiás és Segítőkutyás Szövetséget (MATESZE) 2006-ban azzal a céllal hoztuk létre, hogy érdekvédelmi és szakmai „ernyőszervezetként” összefogja azokat a civil kezdeményezéseket, melyek segítő kutyák képzésével és rászorultakhoz való eljuttatásával foglalkoznak.

A MATESZE alapító tagjai a Kutyával az Emberért Alapítvány (www.kea-net.hu) a Négylábúak az Emberért Közhasznú Alapítvány (www.neka.atw.hu) és a PACSI Alapítvány (www.pacsi.hu) voltak. 2010-től, az éves közgyűlés jóváhagyásával teljes jogú tagként csatlakozott a szervezethez az AURA Segítőkutya Alapítvány (www.segitokutya.hu) és a SANSZ Alapítvány (www.sanszalapitvany.hu).

Elsődleges célunk, hogy a szakmai standardok kidolgozásával és érvényesítésével (mely egyaránt vonatkozik a speciális segítő kutyák képzésére, vizsgáztatására és a kutyakiképzők továbbképzésének biztosítására) olyan egységes szakmai hátteret alakítsunk ki, amely biztosítéka lehet annak, hogy a társadalom elfogadja a kutyát, mint „rehabilitációs eszközt”, hogy azok valóban jó hatásfokkal és széles körű elfogadásra találva fejthessék ki a fogyatékos-rehabilitáció területén munkájukat.

E cél érdekében kifejtett tevékenységünk egyik lényeges pontja, hogy 2008-ban tagszervezeteink, valamint az ELTE Etológia Tanszék és az MTA Pszichológiai Kutatóintézetének munkatársai bevonásával kidolgoztunk a segítő kutyák kiképzői számára egy olyan oktatási anyagot, melyet a Felnőttképzési Akkreditációs Bizottsághoz benyújtva 2009-ben OKJ-s képzéssé minősítettek. Ez tartalmazza a terápiás-, mozgássérült-segítő-, jelző-, vakvezető- és habilitációs kutyák kiképzői számára a szükségesnek tartott elméleti és gyakorlati ismereteket, a hozzá tartozó modulokkal, modulfüzetekkel, előzetes tudásfelmérőkkel, modulzárókkal és szakmai- és vizsgakövetelményekkel együtt.

A MATESZE képviselői szakmai találkozók és egyeztetések során tevékenyen részt vettek a segítőkutyák képzésének és alkalmazásának szabályairól szóló 27/2009 (XII 3) SZMM rendelet szövegezésének kialakításában is. A rendelethez kapcsolódóan szervezetünk részletesen kidolgozta a különböző típusú segítőkutyák vizsgaszabályzatát és vizsgák eljárásrendjét. E dokumentum létrehozását széles körű szakmai egyeztetés előzte meg, melyben a MATESZE valamennyi magyarországi segítőkutyás szervezetet egyeztetésre hívott. Az ebben az eljárásban kidolgozott vizsgaszabályzat- és eljárásrend jelenleg a szervezeti és működési szabályzatunk részét képezi.

A MATESZE, miután 2010 tavaszán megnyerte a 27/2009 (XII 3) SZMM rendeletben meghatározott „közreműködő szervezeti” feladatok ellátására kiírt pályázatot, létrehozta a www.matesze.hu honlapot, amellyel azt szeretnénk elérni, hogy gyorsan és egyszerűen lehetővé váljon bárki számára hogy az ország bármely pontjáról információkhoz jusson illetve ügyeket intézzen a segítőkutyákkal kapcsolatosan (egyedi azonosítás, vizsgaszervezés, oktatás, jogsértések bejelentése stb.)


Szolgáltatás kategóriái

Alapítványok  

Hasonló szolgáltatások

Üdvözöljük a Magyar Terápiás és Segítőkutyás Szövetség Egyesület honlapján!

A honlap azért jött létre, mert a társadalmi esélyegyenlőség előmozdításáért felelős miniszter a MATESZ Egyesületet jelölte ki közreműködő szervezetként, hogy a 27/2009. (12.03.) számú SZMM rendeletben meghatározott ;feladatokat ellássa. ;A ;rendelet teljes szövegének megtekintéséhez kattintson IDE
A közreműködő szervezet fő feladatai:
Honlapján közzéteszi a segítő kutyát kiképző szervezetek listáját, valamint a rendelet előírásainak megfelelő vizsga követelményeket; Szakmai tanácsadással segíti a segítőkutyát kiképző szervezetek munkáját; Biztosítja a rendelet 5.§ (1) bekezdése szerinti vizsga jogszabályban és szakmai szabályokban foglaltak szerinti lefolytatását és kiállítja az eredményes vizsga letételéről szóló tanúsítványt. ;
A rendelet alapján a segítőkutyák vizsgáját a kiképző szervezetek szervezik és bonyolítják le a közreműködő szervezet (MATESZE) pedig két vizsgabizottsági tagot delegál, akik értékelik a vizsgát és felügyelik annak szabályos lefolytatását, amiről jegyzőkönyv készül. A teljes vizsgabizottság a MATESZE által delegált 2 tagból, a szervezet által delegált tagból, valamint– ha a fogyatékossággal élő személy vagy törvényes képviselője kéri – az általuk megjelölt, a fogyatékossággal élő személy fogyatékosságának vagy betegségének megfelelő szakterületen működő érdekvédelmi szervezetet által delegált tagból áll. A sikeres vizsgát követően a MATESZE tanúsítványt állít ki a vizsgázó kutya-gazda páros részére.
A vizsgák bejelentését a kutyakiképző szervezetek a honlapon keresztül tehetik meg. Ehhez először a szervezet regisztrációjára van szükség, majd ezt követi a segítőkutyák kiképzőinek és a szervezet által delegálni kívánt vizsgabizottsági tag regisztrációja. A vizsga bejelentése előtt szükséges a vizsgázó gazda regisztrációja, és a vizsgázó kutya bejelentése.
A vizsga bejelentése után a MATESZE adminisztrátora megadja a két általa delegált vizsgabizottsági tag elérhetőségét, és a kutyakiképző szervezet egyezteti velük a vizsga időpontját és helyszínét. Ha ez megtörtént, akkor a kutyakiképző szervezet közli a honlapon keresztül a vizsgaidőpont bejelentése menüpont alatt az időpontot és a helyszínt a MATESZE adminisztrátorával minimum 15 nappal a vizsga időpontja előtt, az adminisztrátor pedig jóváhagyja azt.
A vizsgán a kiképző szervezet feladata, hogy biztosítsa a szabályzatban foglaltaknak megfelelő körülményeket, helyszínt, a szükséges eszközöket, és résztvevőket. A vizsgabizottsági tagok feladata, hogy a megbeszélt időben a megbeszélt helyszínen megjelenjenek, és az elnök által magával hozott vizsgajegyzőkönyv kitöltésével legjobb tudásuknak megfelelően, objektíven értékeljék a vizsgázó páros(ok) munkáját. Ehhez szükséges, hogy pontosan ismerjék a vizsgafeladatokat, azok lefolytatásának mikéntjét és az értékelés módját és a vizsga dokumentálásához szükséges nyomtatványok helyes kitöltésének módját.
A honlapon regisztrálhatnak még oktatás iránt érdeklődők, valamint kutyás terápiára igényt tartó intézmények. A MATESZE a későbbiek folyamán több tanfolyam indítását is tervezi, ezekre is a honlapon keresztül lehet jelentkezni, az aktuális információkat a honlapon tesszük közzé.
A terápiára igényt tartó intézmények a regisztrációt követően egy nyilvános adatbázisba kerülnek, ahol legfontosabb adataik szerepelnek. Ennek célja, hogy a vizsgázott terápiás kutya felvezetők és az intézmények közötti kapcsolatteremtést megkönnyítse.

Caps Lock billentyű bekapcsolva.

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika