Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
8200 Veszprém , Egyetem U. 10. Térkép

Pannon Egyetem Mérnöki Kar térkép

Pannon Egyetem Mérnöki Kar


Telefon: 88/624-746 70/510-7324

  

Weboldal (mk.uni-pannon.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




Az ezeréves Veszprém már a Kereszténység felvételét követõen fontos szerepet töltött be a magyar oktatásban. 1276-ig itt mûködött az ország elsõ felsõfokú oktatási intézménye. Az elsõhöz hasonlóan, a késõbb létrejött veszprémi felsõfokú iskolák is mind egyházi intézmények voltak.

A jelenlegi Egyetem, amely nem jogutóda az egyházi fõiskolának, 1949. szeptember 26-án kezdte meg mûködését 16 oktatóval és 107 hallgatóval. A Budapesti Mûszaki Egyetem szervezetének módosításáról alkotott, 1949. augusztus 19-én kihirdetett törvény úgy rendelkezett, hogy a mûszaki szak- képzés bõvítésére, a Budapesti Mûszaki Egyetem keretében, Veszprémben Nehézvegyipari Kart kell létesíteni. Az új Kar Veszprémbe történõ telepítését a vallás- és közoktatási miniszter azzal indokolta, hogy a város környékén található vegyipari üzemek lehetõséget nyújtanak az oktatás gyakorlati kiegészítésére, a régióban mûködõ felsõoktatási intézmény ugyanakkor elõsegítve a Dunántúl további iparosodását, a késõbbiekben önálló mûszaki egyetemmé alakulhat át.

1951-ben a Kar Veszprémi Vegyipari Egyetem néven önálló felsõoktatási intézménnyé vált s a tanulmányi idõ kilenc félévre bõvült. Az elsõ mûszaki doktorokat a Veszprémi Vegyipari Egyetemen 1959-ben avatták.



A nappali képzés mellett 1956-ban megkezdõdött az oktatás az esti tagozaton, majd 1962-tõl az esti helyett levelezõ vegyészmérnökképzés indult. 1971-ben bõvült az oktatás profilja, az induló rendszermérnöki ágazat mellett megkezdõdött az agrárvegyészek oktatása. A Keszthelyi Agrártudományi Egyetemmel közösen indított, országos feladatokat ellátó agrárkémikus képzés az elsõ és hosszú ideig egyetlen hazai példa maradt két önálló egyetemen folyó közös képzésre.

A fejlõdés következõ állomásaként 1973-ban szervezõ vegyészmérnöki szak indult. Az új szakok és ágazatok még nem jelentették a képzés súlypontjának lényeges elmozdulását, amire csak késõbb, a nyolcvanas évek derekán került sor.

1984 õszén a Veszprémi Vegyipari Egyetem és a Budapesti Mûszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karának együttmûködésével megindult a mûszer- és méréstechnikai szak, amit 1987-ben a vegyipari és szilikátipari gépész üzemmérnöki, majd 1988-ban a villamos üzemmérnöki szak indítása követett. Az újabb szakok megjelenésével megindult folyamat végül az egyetem arculatának megváltozásához, egy szélesebb profilú felsõoktatási intézmény kialakulásához vezetett.

A fejlõdésben újabb fordulatot az 1990-es esztendõ hozott, amikor az ötéves angol-kémia szak indult. Ezzel megkezdõdött a tanárképzés, és a Veszprémi Vegyipari Egyetem Veszprémi Egyetem néven kétkarú egyetemmé vált, megalakult a Mérnöki és a Tanárképzõ Kar.

A Mérnöki Karon 1991-ben a mûszaki informatika szak indításával egy újabb mérnöki diszciplína jelent meg, melynek tantervében olyan tárgyak szerepelnek, melyeket korábban nem oktattak Veszprémben.

A vegyészmérnöki oklevelet a FEANI és a brit Institute of Chemichal Engineers is akkreditálta. A nagy hagyományokkal rendelkezõ elismert színvonalú vegyészmérnök képzés tapasztalatai jelentõsen hozzájárultak a Kar képzési profiljának kiszélesítéséhez, olyan szakok indításához, melyek alapításánál az diszciplinák (például a biológia) mellett a kémia meghatározó szerepet játszik. Az 1992-ben megerõsödött környezetmérnök képzés mellett ezek közé a szakok közé sorolható az 1994-ben alapított vegyész, valamint anyagmérnöki szak.

Az 1993-ban indított mûszaki menedzser szak a szervezõ vegyészmérnök képzés oktatási tapasztalatait is felhasználva széles területen alkalmazható mûszaki vezetõk képzését tûzte ki célul, megteremtve az üzleti tudományok oktatásának alapjait. A közgazdászképzés a Mérnöki Karon az 1996-ban alapított gazdálkodási, valamint az idegenforgalmi és szálloda szak indításával erõsödött tovább.

2000. január 1-én a Mérnöki Kar portfoliója letisztult, megalakultak a különbözõ tudományterületeket magukba foglaló önálló intézetek: a Gazdaságtudományi Önálló Intézet (a gazdálkodási, közgazdász-gazdálkodási, mûszaki menedzser, és az idegenforgalmi és szálloda szakokból), valamint a Mûszaki Informatikai és Villamosmérnöki Önálló Intézet (a villamosmérnöki és a mûszaki informatikai szakokból). Kiemelkedõ tudományos és oktatási potenciálját bizonyítja, hogy – miután jelentõs belsõ fejlõdés eredményeként lehetõvé tette a Mûszaki Informatikai Kar és a Gazdaságtudományi Kar megalapítását és önállósulását – mûszaki és természettudományi területen nyolc olyan alapszak (anyagmérnöki, biomérnöki, gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, kémia, környezetmérnöki, környezettan és vegyészmérnöki szak), valamint a rájuk épülõ mesterszakok gondozását végzi, melyek nemzetgazdasági szempontból meghatározó és egyre növekvõ szerepet játszanak.

Diplomáink értékét az is növeli, hogy a Karon az oktatás szorosan kapcsolódik a tudományos kutatáshoz, melybe már alapszakos hallgatóink is bekapcsolódhatnak, akik ezirányú munkájukat a PhD (doktori) képzés keretében Karunkon folytathatják. Elismertségünket bizonyítja, hogy számos hazai nagyvállalat vezetõi karunkon végeztek éppúgy, mint több rangos hazai és külföldi egyetem professzora.

A Pannon Egyetem Mérnöki Karán az intézetek (tanszékek) tudományos kutatómûhelyeknek is otthont adnak. Ezek tevékenysége számos területen a nemzetközi élvonalba tartozik. Ilyen például a katalitikus szintézis, a környezeti technológiák, a hulladékújrahasznosítás, a mûszeres analitika, a levegõkémia, a limnológia. E kutató-fejlesztõ munka szorosan kapcsolódik doktori iskoláinkhoz, ahol a tehetséges hallgatók a diploma megszerzése után elmélyülhetnek alapkutatáshoz vagy ipari feladatok megoldásához kapcsolódó témák kidolgozásában.

A Mérnöki Karon végzettek után folyamatosan érdeklõdõ vállalatok, intézmények véleménye valamint az elhelyezkedési adatok tanúsága szerint a munkáltatók igénylik a Kar által képzett szakembereket. Számos – köztük a nemzetgazdaságban jelentõs szerepet játszó – vállalattal alakítottunk ki rendszeres, széleskörû együttmûködést, ami nemcsak a kutatásra, hanem az oktatásra is kiterjed. Vállalati szakemberek oktatnak, vizsgáztatnak Karunkon, üzemek fogadják diákjainkat szakmai gyakorlatokon. Ipari, alapítványi ösztöndíjakkal támogatják tehetséges nappali tagozatos hallgatóinkat és doktoranduszainkat. E kapcsolatok elõsegítik, hogy a Kar a munkaerõpiac mindenkori igényeinek megfelelõen úgy alakítsa képzését, hogy az itt szerezett diplomák jó elhelyezkedési lehetõséget biztosítsanak.

A Kar kiterjedt nemzetközi kapcsolatait bizonyítja, hogy oktatóink közül többen is külföldi egyetemek és konferenciák meghívott elõadói, és rendszeres résztvevõ különbözõ projekteknek Külföldi társintézményeink hallgatóinkat is szívesen fogadják, akik így tanulmányaik egy részét külföldön végezhetik.

A társkarokkal közösen olyan szabadon választható tárgyakat is kínálunk, melyek elõsegítik – a város és az egyetem gazdag kulturális programjaival együtt –, hogy hallgatóinkból széleskörû általános mûveltséggel is rendelkezõ értelmiségi váljon. Mindehhez hozzájárulnak azok a változatos sportolási lehetõségek, melyeket intézményünk kínál, élve az Egyetem és Veszprém kedvezõ fekvésével a Bakony és a Balaton közelében.


Szolgáltatás kategóriái

Felnőttképzés / Tanfolyam  

Hasonló szolgáltatások

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika