Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
1114 Budapest , Villányi Út 5-7. Térkép

Szent Margit Gimnázium térkép

Szent Margit Gimnázium


Telefon: 1/381-0910

  

Weboldal (szmg.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




Információk az iskolánkról:

„Bizalom és felelősségtudat”

A mai társadalomban meglevő igénytelenség és szabadosság láttán hagyományainkhoz híven határozottan valljuk, hogy ha a fiatalokat, kiskoruktól fogva nevelik a vallásos életre és a műveltség iránti igényre, akkor remélhető, hogy egész életük alakulása boldog lesz.

Országunknak és Egyházunknak szüksége van, a hitben és tudományban egyaránt művelt családokra és a fegyelemre, tisztelettudásra és erkölcsös életre nevelt szülőkre.

Iskolánkba elsősorban hívő katolikus családok gyermekeinek jelentkezését várjuk, akik jelenleg hatodik vagy nyolcadik osztályba járnak. Természetesen szeretettel fogadjuk a nem katolikus testvérek jelentkezését is. Várjuk azok jelentkezését is, akiknek nem volt módjukban részt venni a katolikus nevelésben, de szeretnék gyermekeiket megismertetni a Katolikus Egyház tanításaival, és azért akarják iskolánkba íratni.

Gimnáziumunkban nemcsak az iskolai munka köt össze diákot, tanárt és szülőt, hanem közös hitünk is. Az Egyházban közösséget alkotunk. Minthogy hitünk közös megünneplését az iskolai élet szerves részének tartjuk, nagyon fontos a közös szentmisén való részvétel.

A gimnázium története

Az Isteni Megváltó Leányai szerzetesrend első nővérei 1868-ban telepednek le Sopronban. Steinmayr Maria Stanislaa anya 1920-ban alapítja meg a rend első középiskoláját a fővárosban. A gimnázium ideiglenesen a Fehérvári út és Váli utca sarkán lévő Fővárosi Polgári Leányiskolában nyílik meg 3 teremmel, amiből egy osztályterem, egy tanári és egy igazgatói szoba. Az első osztályba 37 nyilvános és 2 magántanulót vesznek fel. A nővérek a máshol levő rendházból járnak az iskolába tanítani.

A rend igyekszik saját épületben elhelyezni a gimnáziumot, 1929-ben indulnak meg a tárgyalások az új épületről. Gombos Gabriella nővérnek sikerül 1931-ben a telket megszerezni, és megindulhat az építkezés Fábián Gáspár műépítész tervei alapján. Az új épületbe 1932-ben költöznek át. Ebben az épületben egy szerzetesház, a tanítóképző és a gimnázium kap helyet. A Szent Margit Gimnáziumot 1948-ban államosítják és XI. ker. Szent Margit Leánygimnázium lesz.

1950-ben deportálják a nővéreket az épületből.

1951-ben áthelyezik a gimnáziumot, és az Agráregyetem veszi át az épületet.

A Martos Flóra Gimnázium, a Szlovák Gimnázium, végül a Kaffka Margit Gimnázium működik az épületben.

1996. augusztus elsején kapja vissza a rend az épületet. Ekkor indul újra a Szent Margit Gimnázium.



A gimnázium oktatási rendje

Hatévfolyamos képzés

A 7-8-9-10. osztályoknak egy testnevelés órában kötelező az úszás. A többi tanulónak esetenként testnevelés órán vagy a tömegsport keretében van lehetősége az úszásra. A 7-8. osztályosok egy órában néptánc oktatáson vesznek részt. Az 11. osztályosok heti egy órában társastáncot tanulnak.

Iskolánkban angol, német, francia, olasz, orosz és spanyol nyelvet tanulhatnak. A 7-8. osztályban egy nyelvet kötelező tanulni, a 9. osztálytól még egy másik nyelvet is. Hetedikben és kilencedikben az első idegen nyelv az angol vagy a német. A 8. osztályban dönthetik el, hogy kilencediktől melyik nyelvet veszik föl „második nyelvként”. Számolni kell azonban azzal, hogy csak akkor indítunk el egy nyelvi csoportot, ha legalább 10 diák választja. Ajánlatos az első „germán” nyelv mellé valamelyik újlatin nyelvet választani, mert így nemcsak lehetőségük lesz különböző kultúrákkal jobban megismerkedni, hanem jobban tudnak majd tájékozódni Európában és a nagyvilágban.

Ötévfolyamos képzés

A Szent Margit Gimnázium angol és német nyelvi előkészítő osztályt indít. A képzés során az angol vagy német nyelvet 14 órában tanulják, informatikát 4 órában.

Az első évben az angol vagy német nyelvi csoportot több tanár tanítja. A további évfolyamokon a diákok az iskola normál óraterve szerint haladnak. Az első nyelv heti 4 órára csökken, a második, választott idegen nyelv angol, német, francia, olasz, orosz vagy spanyol.

A diákoktól elvárás, hogy a 11. évfolyam végén az angol nyelvből előre hozott középszintű érettségit, a 12. évfolyam végén emelt szintű érettségit tegyenek.

A 13. évfolyamon kötelező speciális angol nyelvi kurzusok közül választhatnak.

A nyelvi előkészítő osztályba jelentkező diákok is a központi felvételi eljárásban vesznek részt.

A nyelvi előkészítő osztályba azoknak a diákoknak a jelentkezését várjuk, akik megfelelő alapműveltséggel rendelkeznek, jó szorgalmúak és komoly érdeklődést mutatnak a nyelvtanulás iránt. Tájékozottságukról, műveltségükről, hitbéli ismereteikről egy rövid beszélgetés során fogunk meggyőződni.

A jelentkezés többi feltétele a 9. osztályba jelentkezőkkel azonos és tájékoztatóban megfogalmazottak igazítják el a jelentkezőket.

Négyévfolyamos képzés

A gimnáziumba bejövő hetedik és kilencedik évfolyamos tanulóknak - a felzárkóztatás érdekében - osztott matematika órákat tartunk. Intézményünk általános tantervű. A 11. osztálytól a diákoknak lehetősége van arra, hogy az egyik idegen nyelvet emelt óraszámban tanulják. Ehhez szükséges, hogy addig jól tanulják, illetve legalább 10 tanuló legyen, aki az adott nyelvet választja. Természetesen még egy tantárgyat tanulhat emelt szinten. Ha nem idegen nyelvet választ, akkor két más tantárgy oktatását választhatja 2 órában, emelt szinten.


Szolgáltatás kategóriái

Oktatás  

Hasonló szolgáltatások

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika