Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
8900 Zalaegerszeg, Köztársaság U. 2/A.

Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény térkép

Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény


Telefon: Telefon/fax: 92/596-375

  

Weboldal (zegzene.sulinet.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




Az alapfokú művészetoktatási intézményt 1953. szeptember 1-jén alapították. Jelenlegi épületében – melyet az országban elsőként kifejezetten zeneoktatás céljára építettek – 1961. decemberétől működik. Az intézmény első igazgatója Németh Gusztáv volt, majd őt az évek, évtizedek folyamán Bánky József, Ivasivka Mátyás, Varga Ferenc, Jakab Zoltán, Vannay János, Vajda József, Tóthmátyás Lajos és Guerra Gusztáv, Pápai János, Horváth Károly követte. Az iskola jelenlegi igazgatója Győrffyné Könczöl Tímea.

A tanulói létszám jelenlegi 712 fő, a tanári létszám 33 fő. Az intézmény 20 éves fennállásának alkalmából vette fel a Zala megyében élő és itt verseléssel, dalgyűjtéssel is foglalkozó Pálóczi Horváth Ádám /1760-1820/ nevét, aki a kor hírességeinek – többek között Csokonainak és Kazinczynak - a baráti, ismeretségi köréhez tartozott.

1995. szeptemberétől a klasszikus zene és népzene oktatása mellett néptánc tanítása is folyik az intézmény keretei között. Tanévenként megújított együttműködési megállapodás alapján a Zalai Táncegyüttes Egyesület segíti a néptánc tagozat munkáját. Ma már csak 2 fő foglalkoznak az osztályokkal. Jelenleg 650 tanuló jár zenei, 48 tanuló pedig néptánc tanszakra. Az iskola az 1965-ben alapított zeneóvodai tanszaktól kezdődően – az 5 éves kortól a 22 éves korig – biztosítja a zenetanulás lehetőségét szinte az összes klasszikus és népzenei hangszeren. Tanulóink az előképző, vonós, fa- és rézfúvós, ütő, zongora, ének, gitár, néptánc és népzene tanszakokon folytatják tanulmányaikat. Kiemelt figyelmet fordítunk a fiatal tehetségekre, számukra megemelt óraszámban folyik a hangszeres, zeneelméleti képzés. Felkészítjük őket középfokú és felsőfokú zenei tanulmányokra, ennek eredményeképp sokan szereztek zenetanári, illetve előadóművészi diplomát.

A 2007-es évben a művészeti iskolák minősítésen vettek részt, ahol a Pálóczi Zeneiskola kiváló minősítést ért el. Az elismerésben nagy szerepe van a kollégák, növendékek felkészültségével elért versenyeredményeiknek, a hozzá párosult nagyfokú hivatástudatnak.

Az intézmény Ifjúsági Fúvós és Ifjúsági Vonószenekara, Leánykara, kamarazenei együttesei, tánccsoportjai, rendszeresen fellépnek helyi, megyei és országos rendezvényeken. Tanulóink az intézmény által szervezett házi és ünnepi növendék hangversenyeken, néptáncbemutatókon kívül rendszeresen részt vesznek országos versenyeken is, ahol már sok szép siker született, művészi pálya indult.

Az intézményben folyó oktató-nevelő munkát a Szülői Munkaközösség, a Diákönkormányzat és az 1999-ben alapított Gyermekművészetért Alapítvány is segíti.

Az intézmény tanárai aktív tagjai a Városi Szimfonikus Zenekarnak, a Hevesi Sándor Színház Zenekarának, a Városi Fúvószenekarnak, a Városi Vegyeskarnak és a Canterina Kamarakórusnak. Előadóként részt vesznek tanári, kamarazenei és szóló hangversenyeken, néptánc és népzenei bemutatókon.

A Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tagja a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Országos Szövetségének.

A néptánc tanszak

A néptánc tanszak az 1995-1996-os tanévben jött létre az intézmény keretein belül. A szakmai munkát, az oktatók felkészítését, továbbképzését a Zalai Táncegyüttes végzi, segíti a néptánc tagozat munkáját. A tagozat nagy hangsúlyt helyez a Zalai Táncegyüttes utánpótlásának nevelésére, lehetőséget biztosít a felnövekvő nemzedékek amatőr, illetve hivatásos együtteseknél történő továbbtanulására.

A néptánc tanszak célja, hogy a tanulókat megismertesse a magyar néptánc és a népi kultúra értékeivel, a magyar nép hagyományaival. Saját népünk hagyományainak, értékeinek megismerésével, megszerettetésével, a felnövekvő nemzedék kultúránk őrzőjévé, továbbadójává válhat. A néptánc csoportok az iskolai és városi rendezvényeken sikeres szerepléseikkel színesítik a kulturális programokat, előadásokat.

A csoportok a város általános iskoláiban szerveződnek. Jelenleg a város 4 általános iskolájában folyik néptánc oktatás: Petőfi Sándor, Dózsa György, Mindszenty és a Békeligeti Általános Iskolában.

A néptáncoktatás a 2007/2008-as tanévtől már csak kis létszámmal működik, a következő tanévtől a zeneiskola keretei között megszűnik.


Szolgáltatás kategóriái

Iskolák  

Hasonló szolgáltatások

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika